A
A
  • Angol
  • Magyar
  • 16 perc

Larry és a lúzerek szexorientált kalandjai a videojátékok világában

Mi történik, ha a nyolcvanas-kilencvenes évek szókimondó tinivígjátékai videojáték formát öltenek? A 'Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude' cselekménye, stílusa és játékmenete erősen épít a klasszikus boner comedy műfajára, miközben számtalan botrányosan vicces jelenetet és kérdéses minijátékot sorakoztat fel.

A videó bemutatja a ‘boner comedy’ műfajának történetét, különös tekintettel annak filmekből videojátékokba való átültetésére. Megvizsgálja, hogyan vált ez a műfaj a hetvenes évek végétől a kétezres évekig meghatározóvá a tinivígjátékok terén, olyan filmeken keresztül, mint az Animal House vagy az Amerikai pite.

Ezután a videó rátér arra, hogy a ‘Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude’ miként ülteti át ezt a sajátosan alpári, szexorientált humort a videojátékok világába. A főhős, Larry, egy tipikus lúzer figura, akinek kalandjait a játék abszurd, sokszor meghökkentően provokatív jelenetei teszik emlékezetessé – legyen szó jelmezes játszmákról, furcsa randikról vagy bizarr minijátékokról.

Az ismertető kitér a fejlesztői döntésekre is: a rajzfilmszerű grafika és a sztereotip szereplők megidézik a klasszikus vígjátékok világát, miközben a játék zenéje (többek közt Mötley Crüe vagy 2 Live Crew dalaival) tovább fokozza az elborult, partihangulatot. Felvetődik a kérdés, mennyire működik a ‘boner comedy’ videojátékos formában, illetve vissza tud-e adni valamit abból a csibészes bájból, amit a műfaj filmjeiben megszerethettek a nézők.

A kritika rámutat a játékban előforduló ismétlődő, néha monotonná váló minijátékokra, miközben kiemeli, hogy a játékmenet helyett inkább a humor és a párbeszédek viszik a prímet. Érdekes kérdések merülnek fel azzal kapcsolatban, hogy a modern érzékenység mennyire fér össze ezekkel a poénokkal, és vajon meddig lehet vicces, ha a humor kizárólag a legalsó polcról érkezik.