Milyen technikák hatnak a fogyasztókra, még akkor is, ha úgy gondolják, hogy nem esnek áldozatul a reklámipar trükkjeinek? A narrátor személyes tapasztalatain keresztül mutatja be a zöldenergia-ipar egyik váratlan oldalát, melynek középpontjában a napenergia és a korrupció különböző formái állnak.
Kiemelt figyelmet kap egy tanulmány, amely a kaliforniai napenergia-piac nagyszabású fejlődését és a kísérő visszaéléseket vizsgálja. Felmerülnek olyan témák, mint a hivatali visszaélések, a baráti alapon történő szerződéskötések, közpénzek eltérítése, földfoglalás, valamint a környezetvédelem háttérbe szorítása.
Konkrét esettanulmányként a Genesis Solar Energy Project kerül a fókuszba, ahol különleges visszaélések, favoritizmus, valamint titkos kapcsolatok és szexuális viszonyok játszhattak szerepet fontos engedélyek és környezeti felmérések megkerülésében. A történet során betekintést nyerünk abba, hogy a közjó, a környezetvédelem és az őslakos földek tisztelete hogyan veszíthet jelentőségéből a gyorsított klímacélok vagy a piaci érdekek nyomása alatt.
Felvetődik a kérdés: vajon lehetséges-e igazán tiszta energiaforrássá tenni a napenergiát, ha a rendszerszintű korrupció és a kapitalizmus érdekvezérelt logikája a háttérben dolgozik? Milyen szerepe lehetne az állami szabályozásnak a problémák megelőzésében, és mennyire befolyásolta az amerikai politika szerkezete mindezt az elmúlt évtizedekben?