A videó főszereplője megosztja személyes élményeit Kínában, és reflektál a bennünket körülvevő előítéletekre, amelyek gyakran társulnak a Kínáról szóló nyilvános diskurzushoz.
Külön hangsúlyt kap az a társadalmi jelenség, hogy ha valaki pozitív dolgokat említ az országról, rögtön feltételezik róla, hogy a kínai kormány fizeti őt, vagy propagandát terjeszt. Ezzel kapcsolatban őszintén elmondja, milyen gyakoriak az ilyen vádak, és hogyan kezeli ezeket a helyzeteket a mindennapjaiban.
Az alkotó arról is beszél, miért indította így a csatornáját: szeretné árnyaltabban, saját szemszögből bemutatni a kínai hétköznapokat, azokat az élményeket, amelyek jelentősen eltérnek a nyugati médiában sugárzott képektől. Ebbe beletartozik például a közbiztonság, a városi infrastruktúra, valamint a kulturális különbségek is, amelyeket hazája (Dél-Afrika), Amerika és Európa példáján keresztül szemléltet.
Megemlíti a YouTube-ból származó jövedelmet, valamint azt, hogyan kapcsolódik a közönségéhez az online térben. Fontos kérdésként vetődik fel: hogyan lehet hitelesen megosztani pozitív élményeket anélkül, hogy manipulációval vagy elfogultsággal vádolnák az embert? És milyen lehetőségeket és akadályokat jelent egyrészt a személyes történetmesélés, másrészt a különböző országok közötti kulturális különbségek?