Joe Rogan és Bernie Sanders nagyívű beszélgetésének középpontjában az amerikai társadalom aktuális kihívásai állnak. A műsor rögtön azzal az elmélkedéssel indul, hogy az Egyesült Államok történelmének egyik legkritikusabb fordulópontját éli, melyet súlyos gazdasági és társadalmi krízisek jellemeznek.
A diskurzus során a vendégek a jövedelmi és vagyoni egyenlőtlenségek történelmi mértékű növekedését, valamint a hatalom és erőforrások néhány kézben való koncentrációját vizsgálják. Szó esik arról, hogy a hétköznapi emberek számára egyre nehezebb a mindennapi megélhetés, miközben a felső 1% példátlan gazdagságra tesz szert. Az egyéni és családi nehézségektől, a lakhatás és egészségügy megfizethetetlenségétől a nagyvállalati döntéshozatali felelősségvesztésig sokféle problémát érintenek.
Kiemelt téma a politikai rendszer korrupciója és a kampányfinanszírozás átláthatatlansága. Megvitatják, hogyan befolyásolják a gazdag támogatók a választásokat és a törvényhozást, valamint, hogy milyen veszélyeket jelent ez a demokráciára nézve mindkét nagy párton belül.
Bernie Sanders saját tapasztalataival és példáival mutat rá a korral változó oktatás, egészségügy, munkaerőpiac, illetve a technológiai forradalom – például a mesterséges intelligencia és automatizáció – társadalmi hatásaira. Megjelenik a kérdés: mi történik, ha az automatizáció kiszorítja az embereket a munka világából, és hogyan találhatnak majd új jelentést, közösséget és célt az egyének?
A beszélgetésben elhangzanak klímaváltozással kapcsolatos aggályok, valamint vitatják az új technológiai berendezések, például önvezető autók, hatásait az amerikai munkaerőpiacra. Mindvégig terítékre kerül a nagyvállalatok társadalmi felelősségének, az államilag támogatott ellátórendszereknek és az igazságos adózásnak a kérdésköre is. A végkérdés: képes lehet-e a társadalom boldogulni egy radikálisan átalakuló világban?