A
A
  • Angol
  • Magyar
  • 34 perc

Játékvilág friss hírei: Mr. Beast botránya, EA fizetésemelés és új Bond-tervek

A legújabb AJS News epizódban szó esik többek között Mr. Beast AI indexkép-botrányáról, az EA vezérigazgatójának fizetésemeléséről, egy csaló Fortnite-játékos peres ügyéről és a James Bond-franchise jövőjéről.

Az aktuális AJS News epizódban a műsorvezetők számos, a játékipart és a szórakoztatóipart érintő friss témát érintenek. Az egyik figyelemfelkeltő hír Mr. Beast új üzleti próbálkozása, amelyben fizetős, mesterséges intelligencia alapú YouTube indexkép-generáló eszközt hirdetett meg. Az eszköz körül felmerülő etikai és szerzői jogi viták mellett szó esik arról is, hogy a közösség miként reagált az ötletre, és annak gyors végét jelentő visszavonására.

Pénzügyi és vállalati kérdések is terítékre kerülnek: az EA vezérigazgatója jelentős fizetésemelést kapott annak ellenére, hogy a dolgozók fizetése csökkent, ami komolyan felveti a jövedelmi egyenlőtlenség problémáját. Ennek kapcsán a műsorvezetők az amerikai gazdaság szerkezetéről, a CEO-k túlzott jövedeleméről, valamint a dolgozók helyzetéről beszélgetnek, és kitérnek a részvényalapú jövedelmezés adóelkerülési praktikáira is.

A játékpiac történései között szó esik a FIFA-sorozat és az új, nagy népszerűségnek örvendő focis játék, a Rematch közötti versenyről, valamint arról, hogy az Epic Games hogyan perelt be egy csaló játékost, aki illegális módszerekkel nyert pénzt Fortnite bajnokságokon.

Friss filmes információk is szerepelnek: Denis Villeneuve lesz a következő James Bond-film rendezője az Amazon MGM felkérésére, és több ismert színész neve is felmerült a lehetséges 007-esek között. Kérdéseket vet fel, merre tart a Bond-franchise, és milyen irányt képviselhet a rendező sajátos stílusa.

Az Európai Unió fogyasztóvédelmi szabályozása is szóba kerül a Sony elleni hollandiai per kapcsán, amelyben fogyasztók a digitális PlayStation-játékok magas ára miatt indítottak eljárást. Végezetül a négynapos munkahét és a mesterséges intelligencia piacra gyakorolt hatásait is elemzik, kiemelve az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság eltérő munkaerőpiaci hozzáállását.