Japán hegyvidékén egy elhagyatott, az 1960-as években épült házat tárnak fel, amely egykor egy szorgalmas japán salaryman és családja otthona volt. A kutatók hosszú keresés után találnak rá Saitama hegyvidéki részén erre az évtizedek óta érintetlen házra, amely tökéletes időlenyomatként őrzi egy átlagos felső-középosztálybeli család mindennapjainak emlékeit.
A helyszínen maradt használati tárgyak, kézzel készített edények, családi fényképalbumok és katonai emlékek közös képet festenek a házban élők életéről. A ház ötvözi a tradicionális japán és a korabeli nyugati építészeti stílusjegyeket: shoji ajtók, tatami padló, de találhatók benne acélredőnyök és téglafalak is.
Külön érdekességet jelent a családi buddhista sír, amely a telken található, illetve a szobákban elhelyezett vallási oltárok, zenélő dobozok és gyermeki kézműves alkotások. Az elhagyott házban még mindig felismerhetők a három generáción keresztül élt család életének fontos állomásai: esküvői albumok, hadseregben szolgált családtagok emlékei, gyermekrajzok és ünnepi pillanatok.
A modernizáció következményeként valószínű, hogy a nagyvárosokba költöztek, így a ház most csendesen pusztul a természetben. A videó felveti a kérdést, hogyan változott meg a japán vidéki középosztály élete, hogyan keveredtek a hagyományok a modern világgal, és miként tartja meg az elmúlt generációk emlékét egy-egy elhagyott otthon.