Az idei női sakkvilágkupa izgalmas fordulatokat tartogatott, hiszen a negyeddöntőkben kiemelkedő eredményeket értek el különböző országok játékosai. Különösen figyelemre méltó, hogy az indiai női válogatott teljes létszámmal bejutott a legjobb nyolc közé, miközben a kínai játékosok is jelentős számban képviseltették magukat. A mezőny jelenlegi erejét jól jelzi, hogy mennyire kiélezettek a mérkőzések, és mennyi lehetőség nyílik váratlan fordulatokra.
A kommentátor rávilágít néhány kulcsmérkőzésre, amelyek között Divya Deshmukh szenzációs támadójátéka is szerepel. A Najdorf szicíliaiban egy kevésbé ismert megnyitás révén vált fölényessé a pozíciója, így érdemes megfigyelni, milyen eredeti elképzelésekkel lehet meglepni az ellenfeleket még ilyen szinten is. A játszmák során olyan kérdések merülnek fel, mint például miként lehet kreatívan kezelni a manőverezést, vagy hogyan fordítható a látszólag gyenge gyalogállás előnnyé egy parti végjátékában.
A negyeddöntőkben látható volt, hogy a tempó és az időzavar mennyire kritikus tényezők, hiszen az amerikai Carissa Yip és Irina Krush összecsapásában is a végjáték feszült pillanataiban dőltek el a legfontosabb lépések. Az időnyomás alatt elkövetett hibák, illetve az ezekből fakadó drámai fordulatok újra meg újra rávilágítanak a gyors döntéshozatal jelentőségére.
Az említett partikon keresztül felvetődik a kérdés: mennyire számít a tapasztalat, ha kritikus helyzetekben akár egyetlen másodperc is eldöntheti egy világszintű parti sorsát? Vajon képesek lesznek az indiai vagy kínai játékosok átlépni ezen a nyomáson, és ki lesz az, aki kihívhatja a többszörös világbajnok Ju Wenjunt a végső trónért folytatott csatában?