A videó rávilágít arra, hogy a Perplexity mesterséges intelligencia alapú kereső és kutatóeszköz milyen nagy tudású és sokoldalú lehet. Kevesen használják ki a rejtettebb vagy fejlettebb funkciókat, amelyekkel még hatékonyabbá tehető a mindennapi munka vagy tanulás.
A fókuszmód segítségével testreszabható, hogy milyen források alapján kapjuk a válaszokat: tudományos értekezésektől Reddit-felhasználói beszámolókig számos tartalomtípus választható. Ez megkönnyíti, hogy a kutatásunk típusához legjobban illő információkat kapjuk.
A Spaces (témakörök) nevű funkció lehetővé teszi, hogy különböző témákhoz rendezzük a beszélgetéseinket, saját instrukciókat adjunk meg, sőt, akár fájlokat is feltöltsünk, így minden új kérdésünk az adott téma, fájl vagy munka köré szervezhető.
A Deep Research mód mélyreható, forrásokkal és szakaszokkal tagolt kutatási összefoglalókat készít, amelyek komplex kérdések esetén különösen jól jöhetnek. Ezt rögtön egy újabb funkció egészíti ki: a jelentéseket egyetlen gombbal szerkeszthető, képekkel, hivatkozásokkal díszíthető weboldal formára lehet alakítani (Pages).
Fontos témaként kerül elő a fájlok feltöltése, amivel a saját dokumentumokból, szövegekből is le lehet kérdezni adatokat anélkül, hogy át kéne nézni az egészet manuálisan. További extra lehetőségeket jelent az inkognitó mód, a modellváltás, a pro keresés vagy a funkciók mobilos használata. Ezek a lehetőségek új kérdéseket vetnek fel az AI-alapú kutatás, forrásellenőrzés, adatbiztonság vagy akár a munkafolyamatok személyre szabása terén.