Régóta várt újítások érkezhetnek az iOS 26-ban, amely a hírek szerint soha nem látott mértékű felhasználói felület-átalakítást tartogat az iPhone számára. Az Apple minden hordozható és asztali operációs rendszerét összehangolja, hogy egységes, „digitális üveg” dizájnnal jelenjenek meg – ezzel új fények és átlátszósági effektek dominálnak majd, miközben az alkalmazásikonok, gombok, eszközsávok is frissülnek.
Felröppentek olyan pletykák is, melyek alapján a telefon, a Safari és a kamera alkalmazások is radikálisan új struktúrát kaphatnak, miközben egyszerűbbé válik majd a felületük. A widgetek, a főképernyőn megjelenő információs elemek tovább testreszabhatóak lesznek, és a dizájnjuk is illeszkedik az új rendszerarculathoz, míg a pop-up menük bevezetése is felkavarhatja a megszokott navigációs élményt.
Az üzenetek alkalmazás új lehetőségekkel bővülhet, például élő fordítással, közös háttérképek szinkronizálásával, sőt, akár szavazások létrehozásával is, amiben az Apple intelligens rendszere is segíthet. Megjelenhet a Mac-ről eddig ismert Preview alkalmazás, amely professzionális PDF-kezelőként állhat a felhasználók szolgálatába.
Szó esik dedikált játékalkalmazás indulásáról is, amely a jelenlegi Game Center-t válthatja, valamint markánsan átalakulhat a zenelejátszó és a jegyzetek alkalmazás is, utóbbiban például Markdown exporttal. Több új távlat nyílhat az AirPods és a CarPlay használatában is: élő fordítás, fejmozdulattal történő vezérlés, és akár alvásra érzékeny automatikus szüneteltetés is szóba került.
Az Apple Intelligence újdonságai közül most inkább a fordításokat és fejlesztői alkalmazásintegrációt emelik ki, de szolidabbak maradnak az AI-funkciók, a nagy dobásokat a következő főverziókra tartogatják. Számos kisebb fejlesztés is napvilágot láthat, például a Wi-Fi beállítások eszközök közötti szinkronizációja, vagy új multitasking megoldások iPad-en. Ezek a témák, újítások és megannyi izgalmas kérdés formálhatják az Apple szoftver-ökoszisztémájának következő időszakát.