A
A
  • Angol
  • Magyar
  • 47 perc

Intézményi Bitcoin-vásárlások és a washingtoni kriptohét történései

A Bitcoin és a kriptovaluta piac intézményi mozgásait, a washingtoni kriptohetet és a kulcsfontosságú törvényjavaslatokat vizsgálja a podcast politikai, gazdasági és technológiai nézőpontból.

A beszélgetés a Bitcoin, illetve a szélesebb kriptovaluta piac aktuális mozgásait, valamint az ezek mögött húzódó politikai és intézményi trendeket dolgozza fel. Szó esik arról is, hogy a jelenlegi árfolyam-emelkedés miért tűnik kevésbé a kiskereskedelmi befektetők, inkább a nagybefektetők és intézményi szereplők vásárlásának eredményének. Felmerül az a kérdés is, hogy a szabályozói és politikai környezet változásai, különösen az amerikai adminisztráció kriptovalutához való pozitívabb hozzáállása, milyen szerepet játszanak a Bitcoin intézményi elfogadottságának növekedésében.

A hallgatók számára részletesen bemutatják az aktuális washingtoni „Crypto Week” eseményt, amikor több fontos törvényjavaslat kerül terítékre: a piacstruktúrát szabályozó Clarity Act, a stabilcoin-szabályozást lefedő Genius Act, valamint az ún. anti-CBDC törvény (digitális központi banki pénz elleni jogszabály). Megvitatják ezek politikai hátterét, a kriptoipar befolyását az amerikai választásokon keresztül, illetve azt is, hogy a Bitcoin miként húz hasznot a tágabb értelemben vett kriptós lobbiból még úgy is, hogy közvetlenül kevesebb politikai tőkével rendelkezik.

A podcast a törvényalkotási folyamat gyakorlati és lobbi aspektusaira is kitér, felmerül a kérdés: vajon elégséges-e a kriptoipar hatalmas költése ahhoz, hogy valódi jogszabályi változások szülessenek, illetve mennyire lesz a Bitcoin a jövőben pártpolitikai üggyé. Továbbá röviden elemzik a CBDC-kkel kapcsolatos főbb társadalmi és pénzügyi aggályokat – különösen a magánélet, bankrendszeri szereplők, illetve állami kontroll szempontjából.

Végül egy friss, jelentős bírósági ügy (Roman Storm és a Tornado Cash fejlesztői per) kapcsán bemutatják, milyen tétje van annak, hogy a bíróság hogyan ítéli meg az open source fejlesztők szerepét a pénzmosás elleni eljárásban, és hogyan jelenthet precedenst a jövőbeni szabályozások számára.