A
A
  • Angol
  • Magyar
  • 9 perc

Hogyan válik a kudarc a fejlődés lépcsőfokává Abdulazeez Akpatával

Hogyan lehet a kudarcokat és visszajelzéseket a saját fejlődésünk és útkeresésünk szolgálatába állítani? Abdulazeez Akpata személyes tapasztalatokon keresztül mutatja meg a tanulás és az iteráció erejét.

Képzeld el, hogy az életet egy végtelen prototípusként szemléled, ahol minden új próbálkozás, akár sikeres, akár kudarcos, egy fontos lépés önmagad fejlesztése felé. Abdulazeez Akpata előadásában saját útkeresését mutatja be, amely során a kezdeti kudarcok és csalódások a tanulás, az önismeret és a fejlődés motorjaivá váltak.

Érdekes példákat elevenít fel a kreatív folyamatok kitartást igénylő természetéről, köztük James Dyson több ezer próbálkozását az első működő porszívó megalkotásáig. Arra is rávilágít, mennyire fontos a kritikus visszajelzés szerepe, amely segít rávilágítani azokra a hibákra vagy erősségekre, amelyeket önmagunk nem veszünk észre.

Az előadó személyes történetein keresztül azt vizsgálja, hogyan alkalmazható a design thinking, vagyis a tervezői szemlélet a pályaválasztásban és az önfejlesztésben is. Felteszi azt a kérdést is, hogyan találhat rá valaki a saját erősségeire, és miként építhet rájuk tudatosan az életében vagy a karrierjében. Végül arra buzdít, hogy érdemes minden kudarc után feltenni magunknak a kérdést: mit tanulhatunk belőle, és hogyan lehetünk általa jobbak?