A
A
  • Angol
  • Magyar
  • 95 perc

Hogyan válhat a testbeszéd és a karizma a siker kulcsává a mindennapokban

A viselkedéskutató Vanessa Van Edwards megosztja, miként fejleszthető a testbeszéd és a karizmatikus kommunikáció, valamint milyen tudatosság szükséges ahhoz, hogy szociális készségeinket ugyanúgy elsajátítsuk, mint bármely más tudományt.

Ebben a beszélgetésben Vanessa Van Edwards, viselkedéskutató, bestseller szerző és a Harvard Egyetem oktatója, a testbeszéd és a karizmatikus kommunikáció rejtett hatásairól osztja meg meglátásait. Kiderül, hogy a nonverbális jelek, például a testtartás, a szemkontaktus, és a kézmozdulatok mennyire befolyásolják mások rólunk alkotott benyomását.

Az interjú során szó esik a „megszokott szociális szkriptek” áttöréséhez szükséges tudatosságról, az első benyomások dinamikájáról, valamint arról, hogy miként lehet tudatosan felépíteni kompetens és megbízható személyiséget – még akkor is, ha valaki eredendően zárkózottabb vagy szorongóbb.

Vanessa élményein keresztül érdekes kérdéseket vet fel: Miért érdemes a kapcsolati készségeket ugyanúgy tanulni, mint bármely tudományos tárgyat? Hogyan torzíthatja el az önbizalomhiány vagy a rossz szokás a nonverbális kommunikációt? Kiderül az is, hogy a túlzott barátságosság vagy éppen a ridegség milyen akadályokat gördíthet elénk munkahelyi, társkeresési vagy üzleti szituációkban.

A beszélgetés rávilágít arra, hogy a pontosan kiválasztott és alkalmazott testbeszéd és szóbeli technikák hogyan képeznek hidat az intimitás, a bizalom, valamint a szakmai rátermettség megmutatása között. Felmerül az is, hogy mennyire lehet tudatosan változtatni saját viselkedésünkön, hogyan lehet kiküszöbölni a zavaró gesztusokat vagy a zavarba ejtő szokásokat, illetve, hogy miként érdemes reagálni különböző társas helyzetekben.