Az előadás központi témája annak vizsgálata, hogyan válhat az innováció mindennapi szokássá az ember életében. A kreativitás és az innováció fogalmai előkerülnek, de hangsúlyosan arra irányul a gondolatmenet, hogy lényegében a kreatív gondolkodás és az ösztönös megérzések révén tud igazán újító megoldásokat találni az ember.
Érdekes példákon keresztül mutatja be az előadó, mennyi kreativitás rejtőzik hétköznapi helyzetekben, legyen szó akár falusi árusokról, akik színes, egyedi portékákat készítenek, akár sportolókról, például Sachin Tendulkarról, aki pályafutása során merészen változtatott megszokott játékstílusán. Szó esik arról is, hogy hogyan tud megjelenni a kreativitás akár a konyhában főzés közben, vagy a csomagolás művészetében egy utazás előtt.
A technológiai fejlődés, különösen a mesterséges intelligencia térnyerése is izgalmas kérdéseket vet fel: mi az ember szerepe az innovációban, amikor a gépek is képesek „alkotni”? Ezzel párhuzamosan kitekintést ad a fenntarthatóság és klímaváltozás problémájára, hangsúlyozva, hogy ezek megoldásához is újszerű gondolkodásmódra van szükség.
Az oktatás, a tanári kreativitás, valamint a mindennapi élet apró, de annál jelentősebb innovációi mind azt mutatják, hogy az újítás nemcsak nagy felfedezésekről szólhat. Végül felmerül a kérdés: létezhet-e tudatosan kialakított, hosszú távon fenntartott kreatív életmód?