Korszakos gazdasági és társadalmi változásokról hallhatunk, amelyek Strauss és Howe negyedik fordulat elméletén alapulnak. Ez a teória szerint a történelem ciklikusan ismétlődő, nagyjából egy emberöltőnként jelentkező válságszakaszai új intézmények és társadalmi rend születéséhez vezetnek.
Az elbeszélő bemutatja a negyedik fordulat aktuális jeleit: a globális gazdaság egyensúlyzavarait, soha nem látott adósságszinteket, növekvő társadalmi polarizációt és hajthatatlan geopolitikai feszültségeket – különösen a Kína és az USA közötti viszonyt illetően. Ezek a tényezők összességükben olyan tökéletes vihart teremtenek, amely elkerülhetetlen átalakuláshoz vezethet.
Feltárulnak az elmúlt évtizedek trendjei, amelyek a mai kritikus állapothoz vezettek: globalizáció, olcsó hitel, növekvő vagyoni különbségek és a politikai bizalom megrendülése. Külön kitér a generációváltás jelentőségére is: vajon az új vezető generáció hogyan birkózik majd meg első súlyos, rendszerszintű válságával?
Részletekbe menően elemzi a lehetséges gazdasági következményeket, mint az infláció felgyorsulása, pénzügyi elnyomás, vagy akár a hagyományos befektetések (kötvények, részvények) kockázatai. Eközben felveti a kérdést: milyen szerepet tölthetnek be olyan alternatív eszközök, mint az arany vagy a kriptovaluták ebben az új ciklusban?
Kiemelt helyet kap a földrajzi diverzifikáció, az alkalmazkodó szemlélet fontossága, illetve a túléléshez szükséges befektetési stratégia és változó piaci környezet. Miközben a történelmi és jelenkori válságok tanulságaiból okulva keresik a nézők válaszait arra, milyen lehetőségek és veszélyek várhatnak ránk a közeljövőben.