Az epizódban Neil deGrasse Tyson, Chuck Nice és Elise Crull filozófus közösen boncolgatják, hogy a fizika filozófiája miként alakult régen, és miben különbözik a mai megközelítéstől. Élénk beszélgetéssel mutatják be, hogyan fonódott össze korábban a filozófia és a fizika, valamint hogy az éles szakosodás és a tudományos módszer-központúság milyen hatást gyakorolt a modern fizikára.
Érdekes történelmi példákkal, mint Newton és Einstein nézetei, illusztrálják, hogyan befolyásolta a filozófiai megközelítés a nagy tudományos áttöréseket. A diskurzus során szó esik arról is, hogy a 20. századi kvantummechanika mennyire kihívást jelent a klasszikus gondolkodás számára, és milyen új kérdéseket vet fel az ismeret és a megfigyelés természetéről.
Az adás felveti, miben térhet el a filozófia és a fizika szerepe az oktatásban, hogyan segítheti a kritikus, mélyebb kérdések feltevését, illetve hogyan lehet hasznos a filozófiai attitűd a tudomány határterületein, mint például a kvantumgravitáció vagy a sötét anyag kérdéseinél.
Végül közös gondolkodásra invitálnak: mikor segítenek, és mikor akadályoznak a világképek a tudományos előrelépésben? Hol húzható meg a határ tudomány és filozófia között, illetve miként támogatják egymást a további megismerésben?