Ez az interjú betekintést nyújt abba, hogyan látják a mesterséges intelligencia (AI) és a digitális szuperintelligencia jövőjét a technológia élvonalában álló szakértők. A beszélgetés középpontjában Eric Schmidt, a Google volt vezérigazgatója áll, aki saját tapasztalataira és kutatásaira támaszkodva vázol fel izgalmas és időnként ellentmondásos víziókat az elkövetkező évtized technológiai átalakulásáról.
Felmerülnek olyan kérdések, mint az AI gyors fejlődésének hatása a gazdaságra, az energiapiacokra és a munkahelyekre: vajon mennyi időre lesz még szükség ahhoz, hogy eljussunk az általános mesterséges intelligenciáig (AGI), és hogyan rendeződnek át az erőviszonyok például az Egyesült Államok és Kína között?
A beszélgetés részletezi az energiaigények drasztikus növekedését, az új processzor-architektúrák, adatközpontok és nukleáris energia szerepét, valamint a különféle országok politikai, gazdasági, illetve szabályozói válaszát a technológia kihívásaira. Mit jelent a szuperintelligencia a globális biztonság, a nemzetközi kapcsolatok vagy akár a demokrácia szempontjából?
Világossá válik, mennyire összetett a mesterséges intelligencia által okozott átrendeződés: nemcsak a versengő cégek és országok között, hanem a hétköznapi emberek életében, a munkaerőpiac struktúráiban, az oktatásban és a kreatív iparágakban is mélyreható változásokat vázolnak fel a résztvevők. Milyen válaszokat adnak a technológia gyorsuló ütemére azok, akik formálói és kutatói az AI jövőjének?