Egyre több apa dönt úgy, hogy a munkahelyi feladatokat bölcsődei játékokra, az Excel-táblákat kisgyerekes pillanatokra cseréli. A film arra keresi a választ, mi történik a férfiakkal a várandósság, a szülés és a kisgyermekes évek során. Tudományos kutatások fényt derítenek arra, hogy az apaság még biológiai és neurológiai szinten is változásokat indít el a férfiakban.
A történet több ifjú apát követ különböző országokból, akik mind máshogy birkóznak meg a család és a munka összeegyeztetésével, miközben bepillantást nyerhetünk abba, hogyan kezdődik az apaság már a várandósság idején, sőt a születés előtt létrejövő kötődésbe is.
A dokumentumfilm kitér a férfiaknál is jelentkező hormonális változásokra, a pszichés kihívásokra, köztük a náluk is megjelenő szülés utáni depresszióra, valamint arra, hogy miért alakulhat ki a Kuvad-szindróma. Szakértők elemeznek idegtudományi eredményeket, amelyekből kiderül, hogy az apai agy másként dolgozza fel a gyereknevelést, mint az anyai, de hasonló mértékű kötődési rendszereket tudnak aktiválni.
Felmerül a kérdés is, hogy mennyire támogatja a különböző országok jóléti rendszere az apasági szabadságot és az aktív apai szerepet, illetve hogyan hat a gyermekeikkel töltött idő a férfiak önképére és az utódaik fejlődésére.