A Massachusetts Institute of Technology (MIT) laboratóriumaiban mérnökök azon dolgoznak, hogy robotkarokat tanítsanak meg összetett feladatok önálló felismerésére és emberi irányítás követésére. Az ilyen rendszerek célja, hogy a gyártásban a robotok képesek legyenek előrelátni az emberi utasításokat és biztonságosan működni velük együtt.
Az automatizáció és a mesterséges intelligencia (AI) egyre nagyobb szerepet kapnak a modern gyártásban, azonban a fejlődés lassabb, mint sokan gondolták. Az olyan cégek, mint az Amazon, már több mint egy évtizede élen járnak a logisztikai robotika területén, mégis egyre inkább arra a következtetésre jutnak, hogy az emberi munkaerő hosszú távon nélkülözhetetlen marad.
Egyes amerikai gyárakban, például Észak-Karolinában, a Fiberon telepén, már bevezetésre kerültek AI-alapú prediktív karbantartási rendszerek is. Ezek a megoldások, például az Augury szenzorai, képessé teszik az üzemeket arra, hogy a gépek hibáit előre jelezzék és megelőzzék a drága leállásokat. Az AI tehát nem feltétlenül munkahelyeket szüntet meg, inkább új eszközöket ad a dolgozók kezébe.
Azonban az automatizáció és a mesterséges intelligencia terjedésével kapcsolatban sok kérdés merül fel. Vajon hány munkahelyet vesznek el a gépek a közeljövőben? Megoldást jelenthet-e az AI az ipart sújtó munkaerőhiányra, vagy még jobban elmélyíti a problémákat? A videó ezekre a dilemmákra keresi a válaszokat, bemutatva a múlt kudarcait és a jelen kihívásait is.