A nigériai médiakörnyezetet bemutató előadás egy sokszínű, de zavaros információs térképet tár elénk, ahol a valóság, a kitaláció és a köztes állapot gyakran keveredik. A múltbeli példák, mint például a ruandai népirtásban játszott médiaszerep, rávilágítanak arra, milyen hatással lehet a tájékoztatás az emberi életekre.
Napjainkban a hagyományos és a közösségi média egyaránt hozzájárul az információs túlterheltséghez Nigériában. A családi és baráti környezetből érkező láncüzenetek gyakran híreszteléseket és félrevezető tanácsokat tartalmaznak, amelyeket sokan hajlamosak elhinni.
A média különböző etnikai csoportokat és társadalmi szereplőket is képes bizonyos sztereotípiák mentén keretbe foglalni, befolyásolva ezzel az emberek gondolkodását és érzelmeit. Felmerül a kérdés, miként navigálhatunk ebben a zajos információs térben, és hogyan fejleszthetjük a kritikus gondolkodást, illetve a médiaértést.
Milyen mértékben képesek manipulálni bennünket a hírportálok, rádiók és közösségi csatornák? Mit tehet az egyén, hogy felismerje a megbízható információt, és mennyire igényel tudatos odafigyelést a napi tájékozódás?