Különböző mesterséges intelligenciamodellek teljesítményét vizsgálja a műsorvezető, fókuszban a Grok 4 frissen megjelent verzióival. Az elemzés során rendkívül változatos feladatokat kap a modell: kódgenerálás, interaktív szimulációk készítése, multimodális értelmezés, valamint kreatív és tudományos problémák megoldása egyaránt előkerül.
Érdekes kérdéseket vet fel a kódolással kapcsolatban, például hogyan tud a Grok 4 különböző szimulációkat (folyadékdinamika, Conway életjátéka, világkereskedelmi vizualizáció) megalkotni, illetve mik a határai az egyes modelleknek. Az AI által generált desktop alkalmazások, mint a kézmozdulat alapú rajzolás, rávilágítanak a mesterséges intelligencia jelenlegi képességeire és még felfedezetlen lehetőségeire.
Részletesen kitér a multimodalitásra is, vagyis arra, hogy a rendszer mennyire hatékonyan képes képi információkat felismerni, értelmezni, sőt, konkrét tárgyakat felsorolni egy zsúfolt íróasztal fotóján, vagy megtalálni egy karaktert egy népszerű képrejtvényen. Izgalmas téma még az AI emlékezőképessége, információ-visszakeresés, illetve az etikai és biztonsági szempontok, mint az illegális vagy etikátlan kérésekre adott válaszok elemzése.
A videó érinti a tudományos, orvosi, logikai és mindennapi élethelyzetekből vett problémák AI-vel való megoldását is. Mindemellett a néző betekintést kap abba, mennyire jól teljesítenek az aktuális csúcstechnikát képviselő modellek komplex, realista, vagy akár kreatív feladatok során.