Első ránézésre a Google aktuális projektjei – mesterséges intelligencia, robotika, önvezető autók, sőt, tudományos kutatások – meglehetősen szétszórtnak tűnhetnek. A néző mégis hamar ráeszmél, hogy mindezek mögött egy nagyobb, egységes jövőkép húzódik meg, amelynek minden bejelentett fejlesztése egy következő lépés a Google intelligenciára és felhasználói döntési szabadságra épülő jövője felé.
Egy fontos téma a Google és versenytársai, például az OpenAI közötti technológiai verseny. Míg a közvélemény sokszor úgy véli, hogy a Google lemaradásban van, a háttérben folyamatosan épül egy komplex ökoszisztéma, amely mindent átfog a keresőtől kezdve a Workspace-integrációkon át az új AI-alapú eszközökig.
A videó kitér arra, hogyan válik a Gemini modell a Google termékeinek alapjává, beépülve például Gmailbe, Drive-ba vagy a Notebook LM-be, ahol a mesterséges intelligencia akár podcastot is képes generálni. Felmerülnek olyan izgalmas kérdések, mint az AI-személyiség leképezése, a termelékenység növelése, vagy hogy milyen etikai és adatvédelmi dilemmákat vet fel mindez.
Különféle kutatások és fejlesztések is szóba kerülnek: a DeepMind AlphaFold modellje forradalmasította a fehérjeszerkezet-kutatást; az újonnan létrehozott Isomorphic Labs az AI-t gyógyszerkutatásba hozza; és Amy, egy diagnosztikai AI asszisztens fejlesztése is folyamatban van. Emellett bemutatásra kerül néhány kísérleti ügynök (agentic AI) is, amelyek önálló döntések meghozatalára képesek, vagy akár tanulhatnak felhasználóiktól.
Ugyancsak érintik az önvezető autók – például a Whimo –, valamint a robotikai kutatások fejlődését, amelyek a szimulációk révén biztonságosabb és gyorsabb fejlődést tesznek lehetővé. A kiterjesztett valóság (XR) szemüvegek és a régóta fejlesztett, de vegyesen fogadott Google Glass is előkerül, felvetve a kérdést: hogyan hasznosulnak a sikertelennek vélt projektek később?
Az alkotói szabadság, az AI kreativitásunkat felszabadító ereje, illetve a YouTube-videók mesterséges intelligencia modelleken való felhasználásának etikai kérdései mind-mind olyan témák, melyeken keresztül a néző elgondolkodhat, merre tart a technológia, és mennyire kívánjuk beengedni az AI-t mindennapjainkba. Vajon a Google valóban képes lesz újraértelmezni az intelligenciát és formálni a jövőt?