A Tour de France tele van szokatlan és meglepő történetekkel, ahol számos ismert és néhány kevésbé ismert is akad. Az egyik legérdekesebb részlet a legendás sárga trikó eredete, amelyet ma a verseny szimbólumának tekintenek, de nem mindig viselték ilyen természetességgel.
Meglepő matematikai összefüggések is felfedezhetők a verseny győzteseinek nemzetiségi megoszlásában, mint például a Zipf-törvény, amely különös mintázatokat mutat a győzelmek számában; más sportesemények eredményeiben is feltűnik.
A női Tour de France története is tartogat vitákat, hiszen 1984-ben rendezték meg először hivatalosan, de már az 1950-es években is voltak hasonló versenyek. A videó bemutatja, hogyan változott a női versenyek formátuma az idők során és milyen különbségek vannak köztük.
Váratlan helyzetekből sincs hiány: Jens Voigt például gyermekkerékpáron tett meg több kilométert egy bukás után, hogy folytathassa a versenyt. Ehhez hasonló, legendává vált történetek színesítik a verseny hagyományait.
Az út menti graffiti is színesíti a Tour élményét, de kevesen tudják, hogy külön festőcsapat javítja ki a túlságosan szókimondó rajzokat, hogy a helikopteres televíziós közvetítések családbarátok maradjanak.
Elhangzik néhány páratlan sportteljesítmény története is, például Eddy Merckx 1969-es triplázása vagy a legfiatalabb és legidősebb győztesek bemutatása. Ezen túlmenően szó esik a hatalmas kereskedelmi háttérről, a nemzetközi közvetítésekről, a szponzorációkról és arról, hogyan vált Bordeaux a Tour egyik kulcsfontosságú helyszínévé.
Végül érdekes szabályokról és kuriózumokról is szó esik, például a Lantern Rouge-díjról vagy a döntő szakaszok szokásainak változásairól. A Tour de France története tehát hemzseg a különleges sztoriktól és meglepetésektől, amelyek mindig új gondolatokra sarkallják a rajongókat.