Ebben a videóban a társadalom által elvárt sikerhez vezető utakat, életstratégiákat és ezek mentális, érzelmi hatásait tárgyalja Anne-Laure Le Cunff, neurológus. Hangsúlyosan jelenik meg, hogy a közösségi média hatására folyamatosan másokhoz viszonyítjuk saját teljesítményünket, ami toxikus produktivitáshoz és túlzott túlhajszoltsághoz vezethet. Felvetődik a kérdés: valóban szükségünk van-e előre meghatározott, hosszan tartó tervekre az életünkben?
Az előadás kitér arra, hogyan alakítja gondolkodásunkat és viselkedésünket a maximalizmus, illetve hogy a sikeresnek tartott emberek legtöbbször kísérletezés és kíváncsiság útján találták meg a saját szenvedélyüket. Az is szóba kerül, hogy a kognitív túlterhelés, amit a modern információáradat generál, szorongást és döntésképtelenséget okoz, ráadásul agyunk evolúciója nem tud lépést tartani a változásokkal.
Részletesen bemutatásra kerülnek olyan tudattalan gondolkodásmódok, mint a cinikus, menekülő vagy perfekcionista attitűd, és ezek hogyan akadályozzák a megújulást, az örömteli és tudatos életet. Felmerül, hogy ezek a mintázatok mennyire hajlékonyak, és miként lehet átállni egy kísérletező, nyitott gondolkodásra, amelyben a hibákból gyűjtött tapasztalatok legalább olyan fontosak, mint a sikerek.
A videó bemutatja az affektív címkézés, a háromszoros önellenőrzés (fej, szív, kéz) és az önantropológia koncepciókat is, amelyek segítenek felismerni a valódi motivációkat a döntéseink és halogatásaink mögött. Végül Anne-Laure Le Cunff saját példáján keresztül veti fel a kérdést: mi van, ha a siker látszólagos, de a folyamat élvezhetetlen számunkra?