Az idei nyári időszak az amerikai mozipénztáraknál kiemelkedően indult, ami nagyban köszönhető a közönségkedvenc folytatások és az alacsony költségvetésű, de újszerű filmek kombinációjának. A május elejétől augusztus végéig tartó 18 hetes időszak mindössze néhány héttel a kezdés után már 1,8 milliárd dolláros bevételt hozott, ami szinte eléri a 2019-es, járvány előtti rekordokat.
Érdekes, hogy idén nem a tipikus hollywoodi akciófilmek vagy szuperhősmozik, hanem muzikális életrajzi filmek, divattémájú drámai vígjátékok és horrorok indították a filmszezont, amelyek együtt máris közel 850 millió dolláros jegybevételt produkáltak. Nagy visszhangot váltott ki a Disney és a Pixar legújabb Toy Story 5 filmje is, minden eddiginél nagyobb nyitóhétvégével.
A pénzügyi számok azt mutatják, hogy a moziipar egyre jobban zárkózik fel a pandémia előtti időszakhoz, miközben egy 4,2 milliárd dolláros nyár kilátásai is felmerülnek. A bemutatásra váró nagy költségvetésű filmek, köztük újabb szuperprodukciók és folytatások, újabb nézőket vonzhatnak be a mozitermekbe az év hátralevő részében is.
Felmerül a kérdés: vajon képes lesz-e a filmipar elérni a rég várt 10 milliárd dolláros éves jegybevételt, és mi kell a lendület fenntartásához? Az év második felében érkező filmek további nagy reményeket támasztanak, miközben a klasszikus mozizás élménye ismét központi szerepbe kerülhet.









