Az amerikai igazságügyi minisztérium (DOJ) törekvései akadályba ütköztek, mivel egy floridai szövetségi bíró elutasította a kérésüket az Epstein-ügyben keletkezett újabb esküdtszéki dokumentumok nyilvánosságra hozatalára. Ez a döntés jelentős visszalépést jelent a nyilvánosság nyomásának csökkentésére irányuló kormányzati kísérletekben, miközben a Fehér Ház ügylete a témával kapcsolatban továbbra is éles vitákat generál.
Időközben a képviselőház felügyeleti bizottsága idézést adott ki Ghislaine Maxwellnek, Epstein volt társának, hogy tanúskodjon és tegyen eskü alatt vallomást. Maxwell ügyvédje szerint azonban a Maxwell és a minisztérium közötti egyeztetés kimenetele alapvetően befolyásolhatja, hogyan viszonyul az idézéshez, különösen tekintettel arra, hogy Maxwell jelenleg is börtönben van, és továbbra is ártatlannak vallja magát.
A szakértők kiemelik: Maxwell helyzete különösen érdekes, mivel számára kevés ösztönző van arra, hogy együttműködjön a hatóságokkal, hacsak nem kap cserébe valamit. Felmerül a kérdés, kilátásban van-e számára egy előnyös megállapodás, vagy esetleg csak információkat várnak tőle konkrét ellenszolgáltatás nélkül.
A kongresszusi események során republikánus és demokrata képviselők egyaránt fokozott nyomást éreznek választóik részéről az Epstein-akták nyilvánosságra hozatala ügyében. A felek közötti feszültséget tovább növeli, hogy több felügyelőbizottsági tag – köztük republikánusok is – támogatást jeleznek egy ilyen indítvány mellett, miközben több javaslat és módosítás is folyamatban van a bizottságokban.
Az egész ügy rámutat arra, milyen összetett politikai és jogi játszma bontakozik ki az Epstein-ügy körül, valamint arra, mekkora hatással van a társadalmi nyomás a törvényhozás és a végrehajtó hatalom döntéseire az Egyesült Államokban.