Az amerikai törvényhozók visszatértek saját választókerületeikbe, ahol városházi fórumokon találkoznak a választóikkal. Ezeken az alkalmakon az Epstein-ügy dokumentumainak felszínre hozatala és az ezzel kapcsolatos átláthatóság áll a középpontban.
A Biden- és Trump-adminisztráció különféle ígéretei, valamint a minisztériumi közlemények újra fellángoltatták a nyilvánosság és a politikusok érdeklődését. Mindkét oldal politikai játszmákat is lát ebben, hiszen a titkosított információk kiadása körül komoly pártpolitikai vita bontakozott ki.
Sok választó aggályosnak tartja, hogy a kormányzat, illetve az információs szolgálatok rejtegetik-e az igazságot a nagy port kavart Epstein-üggyel kapcsolatban. Újabb kérdések vetődtek fel arról is, hogy politikusokat véd-e valaki a háttérben, és milyen kapcsolatokat leplezhet a titkosított dokumentáció.
A kongresszusi vizsgálóbizottságok folytatni kívánják az ügy feltárását, miközben a társadalmi és politikai nyomás tovább nő. Egyes politikusok konkrét iratokat vagy listákat szeretnének bekérni, míg másokat inkább az foglalkoztat, hogy pontosan kik voltak közvetlen részesei vagy haszonélvezői az Epstein által működtetett hálózatnak. Az ügy fókuszpontja egyre inkább az átláthatóság és az elszámoltathatóság körül forog.