El Salvador évtizedeken keresztül a világ egyik legveszélyesebb országaként volt számon tartva, ahol mindennapos volt a bűnözés és a bandaháborúk miatti erőszak. Rengetegen menekültek el innen, hogy biztonságosabb jövőt találjanak.
Az utóbbi években radikális fordulat következett be: egy új elnök, aki magát a világ legmenőbb diktátorának nevezte, megszállottan hadat üzent a bandáknak. A rendpárti intézkedéseknek, valamint a kivételes állapot és a tömeges letartóztatások bevezetésének köszönhetően ma El Salvador a kontinens egyik legbiztonságosabb országává vált, bár mindezt súlyos nemzetközi viták kísérik az emberi jogok megsértése miatt.
Az alkotók egy személyes utazáson keresztül mutatják be a társadalmi átalakulást: egy olyan család története elevenedik meg, akik az 1980-as években, a politikai erőszak elől menekültek Amerikába, és most évtizedek múltán visszatérnek szülőföldjükre, hogy szembesüljenek a változásokkal. A közvetlen élményeken, visszaemlékezéseken és helyiek megszólaltatásán keresztül számos fontos kérdés vetődik fel: vajon megérte az áldozat, amivel elérték a jelenlegi biztonságot? Milyen árnyoldalai vannak a rend helyreállításának?
Az út során a régi sebek mellett új remények is felszínre kerülnek. Fény derül arra is, hogy a látványos közbiztonság-javulás ellenére milyen társadalmi feszültségek, gazdasági kihívások és jogi aggályok maradtak még mindig megoldatlanok.