Az interjú során egy orosz férfi mesél arról, hogyan változott meg az élete, miután Kínába költözött a feleségével. Megosztja gyerekkori élményeit Oroszországból, amikor a ’90-es években gyakran találkozott bűnözéssel és bizonytalansággal, és részletesen beszél az orosz társadalomról, valamint arról, hogy külföldön milyen sztereotípiákkal találkoznak az oroszok – a túlzott alkoholfogyasztástól a zárkózott viselkedésig.
Az interjúban szóba kerülnek az oroszok Kínához fűződő viszonyai, az ország gazdasági és kulturális kapcsolatai, valamint az okok, amelyek miatt egyre többen választják Kínát új otthonként vagy munkalehetőségként. A beszélgetés kiemeli a két ország kulturális és munkahelyi különbségeit, például a kollektívista kínai szemléletet és a nagyobb individuális szabadságot Oroszországban.
A résztvevők azt is megvitatják, hogyan érzékelték a biztonságot Kínában és Oroszországban, hogyan változtak a hétköznapjaik, valamint milyen előnyei és kihívásai vannak egy idegen országban való beilleszkedésnek. Témába kerül még a kínai vendégszeretet, az utazás és a nyelvtanulás motivációi is.
Különféle színes történetek hangzanak el: például a kínai teakultúra jelentőségéről, helyi piacokról, mindennapi praktikákról, vagy arról, hogy milyen volt először találkozni Kína különböző régióinak lakóival. Kitérnek arra is, hogy valóban szükséges-e tudni kínaiul Kínában, illetve hogyan változik a kínai társadalom a fiatal generációk hatására.