Kezdetben a ház számos DIY (csináld magad) projektjét és félbehagyott fejlesztését járják körbe a résztvevők, különféle technikai és kényelmi problémák kapcsán. A humorral fűszerezett beszélgetésekből kiderül, miért maradtak el bizonyos befejezések, vagy miért mutatkoznak rendszeres hibák a ház különböző rendszereinél.
A garázskapuk vezérlésétől és az okosotthon-megoldások integrációjától kezdve a mobilhálózat javításán át az energiahatékony fűtési rendszerig számos témát érintenek: hibás vagy elavult szenzorok, inkompatibilis termékek, összekuszált kábelezés és szoftveres komplexitás okoz fejtörést és kihívásokat minden résztvevőnek.
A videóban felmerül a hangrendszer optimalizálása, a világítás modernizálása, a szerverek energiagazdálkodása és hűtése, valamint a lakberendezési elemek okosabbá tétele is. Felvetik, hogyan lehetne automatizálni vagy kényelmesebbé tenni a vezérlést, milyen szerepet érdemel a mesterséges intelligencia, vagy melyik érzékelési technológia a leghatékonyabb a jelenlegi környezetben.
Az elhangzó eszmecserékből kiderül, hogy a házi automatizálás és technikai fejlesztések sokszor többletmunkával és váratlan kompromisszumokkal járnak – különösen, ha a szokványos megoldásokat saját rendszerekkel helyettesítik. A nézők betekintést kapnak a barkácsolás szépségeibe és buktatóiba, miközben a csapat próbál rendet teremteni a „teendők listáján”.