A tárgyalótermi dráma középpontjában Sean ‘Diddy’ Combs áll, akit súlyos vádakkal illettek, többek között szexuális kizsákmányolással, prostitúcióval kapcsolatos szövetségi bűncselekményekkel és szervezett bűnözéssel. A perben különös hangsúlyt kap a vádlott ismertsége, vagyona, valamint a híres vádlók, köztük Cassie Ventura tanúvallomásai.
Az ítélethozatal izgalmas fordulatokat tartogat: miközben a legsúlyosabb, szexuális kizsákmányolás és szervezett bűnözés (RICO) vádjaiban felmentik Diddyt, a bíróság bűnösnek találja az úgynevezett Mann Act törvény megszegésében, vagyis prostituáltak államok közötti szállításában. A beszélgetések során előkerül, mennyire nehéz híres, vagyonos személyeket elítélni súlyos szexuális bűncselekményekben, és párhuzamok kerülnek elő több múltbeli ügy kapcsán, mint például Harvey Weinstein vagy O.J. Simpson esete.
A háttérbeszélgetésekben szó esik a tanúk ellentmondásos vallomásairól és arról is, mennyire nehéz volt a vádlott bűnösségének bizonyítása a legsúlyosabb vádpontokban. Felvetődik a kérdés, hogy a bíró milyen szigorral szabja ki a büntetést, figyelembe véve Combs nyilvános megítélését és első elítélésként való státuszát.
Ezen túlmenően izgalmas vita bontakozik ki arról, hogy egy ilyen pert meddig, milyen feltételekkel lehet követni a sajtónak, valamint mi a jelentősége a jogi eljárások transzparenciájának. Az ügy rámutat a jogi rendszer és a közvélemény kapcsolatára, illetve a média szerepére a nagy horderejű ügyekben.