Az egyik legmodernebb kínai város, Csungdu (Chengdu) metróhálózatának innovatív megoldásai kerülnek bemutatásra, különös hangsúllyal a 9-es vonalra, amely Kína első teljesen automata, vezető nélküli metrója Nyugat-Kínában.
Az utazás során a nézők betekintést nyerhetnek abba, mennyire futurisztikusak a metróállomások, és milyen technológiai újítások teszik rendkívül egyszerűvé és kényelmessé a napi közlekedést. Az alkalmazások, QR-kódos beléptetés és arcazonosító rendszerek is szóba kerülnek, miközben a városi infrastruktúra tisztasága és szervezettsége folyamatosan kiemelésre kerül.
A videóban felmerül az az ellentét, amely Kína és az Amerikai Egyesült Államok városi infrastruktúrája között feszül, valamint társadalmi és gazdasági kérdések, például a lakosságnak nyújtott kényelem, a közszolgáltatások elérhetősége, illetve a szociális különbségek. Mindeközben hangsúlyos téma, hogy a kínai kormány milyen szerepet vállal abban, hogy az átlagemberek életminősége javuljon, ellentétben más országok gyakorlataival.
Felvetődik az is, hogy miért kelt ellenszenvet vagy szkepticizmust Kína fejlődése a nyugati országokban, miközben sok mindent lehetne tanulni a kínai modellből. A bemutatott élményekből az is kirajzolódik, hogy milyen gyors technológiai ugrás történt az elmúlt tíz évben, ami elérhetővé tette mindezeket a vívmányokat a hétköznapi embereknek is.