Stephen Colbert reakciója Donald Trump gúnyos megjegyzésére és a CBS döntésére, miszerint megszüntetik a The Late Show-t, gyorsan vihart kavart a médiában. Trump ünneplő posztja szerint Colbert „kevesebb tehetséggel bír, mint amilyen rosszak a nézettségi adatai”, mire Colbert szatirikus stílusban válaszolt, megkérdőjelezve az indokokat és rámutatva a műsor sikereire.
A CBS arra hivatkozott, hogy a döntést pusztán anyagi okokból hozták meg, noha a műsor továbbra is vezette a nézettségi listákat. Ez a magyarázat számos nézőt és iparági szereplőt nem győzött meg, és heves tiltakozásokat, valamint utcai demonstrációt váltott ki a legendás Ed Sullivan Színház előtt New Yorkban.
Közben a késő esti televíziózás szinte minden jelentős alakja – Fallon, Kimmel, Jon Stewart, Seth Meyers, John Oliver és korábbi házigazdák is – személyesen megjelent a stúdióban, hogy kiálljanak Colbert mellett, hangsúlyozva az iparági szolidaritást. Jon Stewart műsorában rámutatott a pénzügyi indokok mögötti összetett folyamatokra, és komoly kérdéseket tett fel a médiaszabadsággal, vállalati döntésekkel és politikai befolyással kapcsolatban.
A Paramount és CBS anyavállalatainak folyamatban lévő fúziója, a Trump-adminisztrációhoz való viszony, valamint a teljes amerikai médiaszféra szerkezetének átalakulása mind olyan kérdések, amelyek alaposan befolyásolják a műsorok jövőjét. A közös fellépés és a komikusok egysége azonban új irányt, egyfajta ellenállást is jelez a fragmentált média korszakában.