Kiindulópontként a történelmi jelentőségű Dovernál álló, világszerte egyedülálló római világítótorony kerül bemutatásra, amely építészeti szempontból és stratégiai szerepét tekintve is lenyűgöző. Megismerhetjük, milyen funkciót szolgált a Britannia partjai mentén, miként segítette a birodalmi kapcsolatokat, és hogyan lett a Római Birodalom egyik talán legerősebb jelenléti szimbóluma ezen a vidéken.
Az épület szerkezeti részletei és a hányatott története – beleértve a középkori átalakításokat is – különféle időszakok tanújaként elevenednek meg. Kiderül, hogyan működött eredetileg ez a műszaki bravúr: hogyan égett a világítóláng, milyen módon biztosították a szellőzést, és milyen megerőltető lehetett bent dolgozni.
A film egy másik helyszínre is átkalauzol, a közeli Limbe-re, ahol előkerültek egy római erőd romjai. A kutatók a falak rétegzettségén és felhasznált anyagain keresztül vizsgálják a korszak építészeti sajátosságait, a hely stratégiai jelentőségét és az itt működött katonai jelenlétet.
Részletesen szó esik a régészeti leletekről: érmék, helyi és importált kerámiák, valamint a Classis Britannica haditengerészet által használt téglák mind segítenek felrajzolni a Római Britannia gazdasági és katonai hálózatát. A leletek révén számos új kérdés merül fel a térség kapcsolatrendszereiről és a birodalmi logisztikáról.
Végül a műsorvezetők annak járnak utána, mennyiben kell átértékelnünk a tengerpartiak szerepét az egységes római rendszer szempontjából, és miként változtatja meg felfedezésük a térség történelmi jelentőségéről alkotott képet. Hová vezethetnek még az elhanyagolt római kikötő maradványai?