A film betekintést nyújt a Bretton Woods-i pénzügyi rendszer hátterébe, bemutatva, hogyan alakult ki és milyen világgazdasági környezetre adott választ. A nézők megismerkedhetnek a II. világháború utáni káosz és instabilitás motivációival, amelyek szükségessé tették egy új, globális monetáris rend kialakítását.
Megismerhetjük a klasszikus aranyalap mibenlétét és kudarcát, amelynek helyét a dollárhoz kötött aranyparitás vette át. Szenvedélyes kérdéseket vet fel a világ tartalékvalutájának szerepéről, valamint arról, miként helyezkedett az Egyesült Államok központi pozícióba a nemzetközi pénzügyekben.
Részletesen tárgyalja az IMF és a Világbank intézményrendszerének létrejöttét, valamint ezeknek a szervezeteknek a nem mindig problémamentes működését. Kiemelkedő hangsúlyt kapnak azok az ellentmondások, amelyek a rendszert fenntarthatatlanná tették, többek között az úgynevezett Triffin-dilemma és az USA „túlzott előjoga”.
Felmerülnek fontos dilemmák, például hogy vajon ténylegesen előnyös volt-e a világ többi része számára ez a konstrukció, vagy hogy hogyan képes egyetlen nemzet pénze központi szerepet betölteni a globális gazdaságban, és milyen gazdasági-politikai érdekek húzódnak meg mögötte. A történet sodrásában olyan érdekes momentumok is szóba kerülnek, mint Európa aranyának visszaáramlása és a rendszer végső megingása előtti drámai pillanatok.