Két különböző médiavilág találkozik, amikor Bret Baier, a Fox News műsorvezetője a The New Yorker szerkesztőjével beszélget. A diskurzus középpontjában a politikai elfogultsággal és hitelességgel kapcsolatos kérdések állnak: hogyan érzékelik egymást a jelentősen különböző médiakörnyezetben dolgozó újságírók, és mi az egyes médiumok szerepe a nyilvánosság formálásában?
A beszélgetés feltárja, hogyan próbál egy televíziós műsorvezető kiegyensúlyozott tájékoztatást nyújtani egy olyan környezetben, ahol a nézők, a politikai szereplők és a kollégák saját szekértáboraik logikája szerint értékelik a munkáját. Felvetődnek olyan témák, mint hogy mit jelent „tisztességesen” interjút készíteni, hogyan lehet pártatlan maradni, vagy éppen milyen személyes viszonyt érdemes vagy szabad fenntartani politikusokkal, például ha informális környezetben beszélgetnek vagy akár golfoznak is velük.
A műsor rávilágít az újságírói szakma ellentmondásaira: hogyan lehet valós időben tényellenőrzést végezni egy rendkívül karakteres, harcias interjúalannyal szemben, és mennyire nehéz megőrizni a hitelességet, amikor a médiaháborús környezet megnehezíti, hogy a közönség csak a tényszerű tudósításra figyeljen. Végül pedig az is szóba kerül, miként értékeli egymás munkáját a különböző médiumok közönsége, illetve miért váltak ennyire széttöredezetté a médiavilág buborékai az elmúlt évtizedekben.