A
A
  • Angol
  • Magyar
  • 21 perc

BP: A Deepwater Horizon utáni felelősség és kihívások története

A Deepwater Horizon tragédiája nemcsak környezeti, hanem vállalati és emberi katasztrófa is volt. A BP története rávilágít a vállalati döntések súlyos következményeire.

2010. április 20-án a Deepwater Horizon fúrótorony robbanása 11 ember életét követelte, és 17-en súlyosan megsérültek. Ez az esemény vezette minden idők legnagyobb olajszennyezéséhez az Egyesült Államok történetében, amely helyrehozhatatlan károkat okozott a Mexikói-öbölben és a part menti élővilágban.

A történet középpontjában az áll, hogyan vált a BP (British Petroleum) egykor meghatározó energiavállalatból a vállalati felelőtlenség példájává. A cég évtizedeken át folytatott költségcsökkentése, rossz menedzsmentje és a profitmaximalizálás iránti megszállottsága sorozatos katasztrófákhoz és emberi tragédiákhoz vezetett.

Különös hangsúlyt kapnak a mélyebb okok: a vezetés döntései, a pénzügyi nyomás és a biztonsági protokollok elhanyagolása. Ezek az összefüggő tényezők évtizedekkel az esemény előtt indították el azt a láncreakciót, amely végezetül a tragédiához vezetett.

A film betekintést ad abba, hogyan reagált a BP a katasztrófára, milyen jogi és pénzügyi következményekkel szembesült, és hogyan formálták a túlélők, a mérnökök és a vezetők döntései az események alakulását. Felmerülnek fontos kérdések arról, hogy egy ekkora vállalat képes-e újraépíteni bizalmát, vagy örökre a felelősség és hanyagság szimbólumává válik.