A
A
  • Angol
  • Magyar
  • 28 perc

Botrányok és változások a videojáték-iparban: börtön, filmadaptációk és vállalati viharok

Botrányos YouTuber-ügy, élőszereplős videojáték-adaptációk, Ubisoft-ügyek és változó piac: elemzés a videojáték-ipar legérdekesebb történéseiről.

A héten a videojáték-ipar több meghökkentő eseménnyel szolgált. Az egyik legégetőbb téma egy olasz YouTuber esete, akit akár börtönbüntetéssel is fenyegetnek, mert kézi konzolokat tesztelt, amelyek előre telepített retro játékokat tartalmaznak. A beszélgetés középpontjában az áll, hogy mennyire jogosak a szerzői jogi szigorítások, illetve hogyan reagálnak a nagyobb cégek, például a Nintendo vagy a Sony, ezekre a helyzetekre.

Emellett szó esik a Zelda és Link élőszereplős filmjéről – a rajongók kíváncsian várják a szereplőgárdát és azt, hogy mennyire lesz hű az adaptáció a klasszikus játékokhoz. Az Assassin’s Creed-sorozat is újabb tévés átdolgozást kap, de a vélemények vegyesek: felmerül, hogy sikerül-e izgalmas történetet teremteni, vagy a franchise kifáradásának újabb jelei mutatkoznak.

A Ubisoft háza táján több vállalati döntés kavarta fel az állóvizet. Megvitatják a „stop killing games” petícióra adott válaszokat, a mikrotranzakciók játékélményre gyakorolt hatását, és a vezetőségben történt személyi döntések jelentőségét, amely során nepotizmus gyanúja merül fel. Ráadásul szóba kerülnek a stúdiók átszervezései, elbocsátások, és az is, van-e még jövője a live service játékmodelleknek a számos kudarc fényében.

Végül a műsor előrevetíti, mely játékmegjelenések várhatók a közeljövőben, legyen szó rég várt folytatásokról, új kihívókról vagy éppen csalódást keltő újdonságokról. Emellett szó esik a gamer piac aktuális trendjeiről is, kiemelve néhány reménysugarat a fejlesztők és rajongók számára is.