Új csúcsokra tör a Bitcoin, de vajon tényleg a piac korai szakaszában járunk még? Az utóbbi időben hatalmas lendületet adott az árfolyamnak a spot ETF-ek megjelenése; államok és vállalatok egyaránt egyre nagyobb mennyiséget halmoznak fel belőle.
Kiderül az is, hogy a Bitcoin ilyen mértékű koncentrált felhalmozása milyen kockázatokat és lehetőségeket rejt magában. Vannak, akik szerint ez veszélyt jelenthet a hálózat decentralizáltságára, míg mások éppen az intézményi jelenlétet tekintik pozitív hozadéknak.
A videó Lynn Alden elemzését járja körül, rávilágítva arra, hogy miért választanak egyes befektetők inkább a BTC-t tartó cégek részvényeit magával a Bitcoinnal szemben, hogyan működik a vállalati tőkeáttétel, és hogy milyen típusú pénzzé válhat a Bitcoin a jövőben.
Szóba kerül a decentralizált pénz térhódításának akadályai, a Bitcoin szerepe mint értékőrző, és hogy a volatilitás miért befolyásolja még mindig a mindennapi fizetőeszközzé válását. Az is kérdésként merül fel, hogy az eltérő kockázatprofilú vállalati modellek miként segíthetik a különféle befektetői igények kielégítését.
Izgalmas fejezetet tár fel a Bitcoin történetében, ahol már nem csak magánszemélyek, de vállalatok és akár országok is komoly szerepet játszanak a piac alakításában. Mindeközben újabb és újabb kérdések vetődnek fel: fenyegeti-e a központosítás a Bitcoin alapelveit? Elkerülhetők-e a vállalati befolyásból eredő kockázatok? És merre haladhat tovább az elfogadottság útján?