Egyedülálló szimpóziumot hívott össze az Austin Egyetem az érdeklődők számára, ahol a Satoshi Papers szerzői, kutatók és szakértők vitatták meg a Bitcoin politikai-gazdasági következményeit. Filozófusok, közgazdászok, politológusok és antropológusok is részt vettek, hogy interdiszciplinárisan világítsák meg a kriptovaluták társadalmi szerepét.
Az esemény egyik központi kérdése az volt, hogy vajon a jelenlegi amerikai és globális pénzügyi rendszer mennyire fenntartható, és milyen kihívások elé néz a világ, ha egyre többen fordulnak el a hagyományos pénznemektől a Bitcoin és hasonló megoldások felé. Megvizsgálják, miként alakulhat ki újfajta vagyonkoncentráció, illetve milyen történelmi példák segíthetnek értelmezni a közelgő gazdasági átalakulásokat.
Napirendre került, hogy a Bitcoin mögött álló technológia és közösség mennyiben jelenthet alternatívát a centralizált igazságszolgáltatással szemben, és hogyan teheti hozzáférhetőbbé a jogból kizárt csoportok számára a konfliktusok rendezését. Példákon keresztül mutatják be a decentralizált vitarendezés folyamatát, és azt, hogy a közösségi önrendelkezés új formái milyen lehetőségeket teremtenek.
Az előadók végiggondolták a politikai és gazdasági hatásokat a rendszerátalakulás során, a társadalmi egyenlőtlenségek lehetséges súlyosbodását, a jogi reformok szükségességét, valamint a politikai döntéshozatalban jelentkező kompromisszumok elkerülhetetlenségét. Felvetették, hogy mennyi mindent tanulhatunk a múlt tapasztalataiból, és milyen akadályokba ütközhet az új pénzügyi rend kialakulása.