Mi ad értéket a Bitcoinnak, ha nem jár mellé pénzáram vagy osztalék, és mégis egyre több nagy befektető és intézmény tartja megkerülhetetlennek? Matt Hougan, a Bitwise befektetési vezetője összehasonlítja a Bitcoin értékét hagyományos eszközökkel, például az arannyal, és rámutat arra, hogy lényegében egy egészen új pénzügyi szolgáltatást nyújt: digitálisan, bankok és közvetítők nélkül teszi lehetővé a vagyon tárolását.
Az előadás során szó esik arról, hogyan viszonyulnak a különböző befektetési legendák, például Warren Buffett, a Bitcoinhoz, és miért hasonlítják egyesek szoftverhez vagy pénzügyi hálózathoz. Izgalmas kérdéseket vet fel az a tény, hogy az ETF-ek és nagyvállalatok példátlan mennyiséget vásárolnak belőle, miközben a készlet szigorúan korlátozott: vajon ez hova vezethet?
Felmerülnek olyan értékelési modellek is, mint a stock-to-flow modell vagy a Metcalfe-törvény, valamint szó esik arról, miben hasonlít és miben tér el a Bitcoin az Ethereumtól, illetve miért van egyre több intézményi szereplő – például kormányok vagy óriásbefektetési cégek – jelen ezen a piacon. Felvetődik, hogy a kereslet és kínálat közötti feszültség milyen jelentős árváltozásokhoz vezethet, miközben a piac egyre érettebb és kevésbé kockázatos a múltbeli helyzethez képest.
Továbbgondolásra késztet, hogy vajon egy ilyen keresleti nyomás és fix kínálat hosszú távon hogyan hathat a Bitcoin árfolyamára, illetve milyen szerepet szán neki a globális pénzügyi rendszerben a következő években a szakma elitje.