Az elmúlt időszakban a Bitcoin új történelmi csúcsot ért el, ami ismét a kriptovaluta piac középpontjába helyezte a figyelmet. Kiemelkedő elemzők, Scott Melker és Mike Mcloan ütköztetik nézeteiket, hogy vajon ez a kiemelkedés egy hosszú távú bikapiac kezdetét vagy éppen a csúcsot jelzi.
Komoly érdeklődés övezi, hogy a mostani felfutásnak inkább gazdasági vagy politikai okai vannak-e. A beszélgetés során felmerül, hogy a Bitcoin ármozgásait főként a kereslet-kínálat egyensúlytalansága, valamint az ETF-ekbe áramló rekordmennyiségű tőke és intézményi vásárlások hajtják-e, vagy a makrogazdasági környezet (infláció, fiskális stimulus, tőzsdei folyamatok) is meghatározó szerepet játszik.
Ellentétes vélemények szólnak arról, hogy a Bitcoin mennyire korrelál a hagyományos piacokkal, különösen az amerikai részvénypiaccal. Vita folyik arról, hogy a kriptó önálló eszközként viselkedik, vagy valójában szorosan együtt mozog a tőzsdével, és mennyire eshet vissza egy esetleges részvénypiaci korrekció során.
A makrogazdasági kérdések mellett szó esik a közelgő amerikai szabályozói változásokról, például a Genius Act és a Clarity Act lehetséges hatásairól. Felmerül az is, hogy a jelenlegi kriptodevizapiac inkább az intézményi szereplők és nagyvállalatok terepe lett, mintsem a kiskereskedelmi befektetők játszótere.
Az elemzés rávilágít arra, hogy a befektetők jelenleg komoly dilemmák előtt állnak: vajon túl késő-e már beszállni, vagy épp hogy újabb emelkedés várható? Megpróbálják feltérképezni, hogy a ciklus végéhez közeledünk-e, és milyen tényezők befolyásolhatják a következő hónapok piaci mozgását.