Az űrutazás első lépése mindig egy űrkikötőből indul – de vajon hogyan fog megváltozni ezeknek a kapuknak a szerepe a jövőben? Ebben a részben a jelenlegi és lehetséges új generációs űrkikötő-koncepciókat járjuk körbe, a földi starthelyektől a merész offboard rendszerekig.
Vizsgáljuk, hogy az olyan forradalmi hajtóművek, mint az antigravitációs meghajtás vagy a féreglyuk-kapuk, illetve konstrukciók, mint az űrlift és orbitális gyűrűk, miként alakíthatják át az űrbejutás fogalmát, és hogyan formálódik magának az űrkikötőnek a jelentése.
Érdekes technológiai víziók mellett szóba kerül, hogyan alakultak át az egykor katonai célokat szolgáló indítóállások multifunkciós központokká, valamint mennyire kulcsfontosságú a fenntarthatóság, az automatizáció és a gyors újrahasznosíthatóság a jövőbeli létesítményeknél.
Miközben szóba kerülnek a logisztikai, turisztikai, szabályozási és biztonsági kihívások, a videó felveti a kérdést, mi történik az űrkikötőkkel, ha technológiánk eljut odáig, hogy már nincs szükség hagyományos rakétákra – vagy akár fizikai indulópályákra sem. Hol kezdjük az utat, amikor már bárhonnan elindulhatunk?