Képzeld el, hogy az univerzum középpontját keresed, de minden válasz újabb kérdéseket vet fel. Az elmélkedés során eljutunk az ősrobbanás elméletéhez, ahol az egész univerzum egy apró, forró pontból indult, majd folyamatosan tágulni kezdett. Az idő és tér egészen másképp viselkedik, mint ahogyan azt a hétköznapokban tapasztaljuk, ezért az univerzum megfigyelése gyakran olyan, mintha egy időgépen keresztül néznénk vissza a múltba.
Az előadás során feltárul, miért nincs igazi központja az univerzumnak, hiszen bárhonnan is nézzük, minden távolodik minden mástól. Elgondolkodtató kérdés, hogy bárhová nézünk, minden képes saját középpontnak tűnni. A gravitáció és az univerzum tágulásának kombinációja különleges szerkezetet alakít ki: galaxiák szálait, amelyek között óriási, üres területek, vagyis űrbuborékok húzódnak.
Az univerzum korát, szerkezetét és fejlődését különleges eszközökkel és módszerekkel kutatjuk. Az egyik legizgalmasabb rejtély a lítium, és annak vártnál alacsonyabb mennyisége, ami az ősrobbanás elméletének egyik problémájává vált. A videó kitér a sötét anyag, a sötét energia és a különös „dark flow” nevű jelenség kérdéseire is – ez utóbbi nagy tömegű galaxishalmazok rejtélyes mozgását jelöli, amely akár azt is jelentheti, hogy az univerzumunk peremén túl is hatnak ránk ismeretlen erők.
Felmerülnek elméleti és mérési problémák, például hogy miért nem egyezik a modellek által jósolt lítium-eloszlás a csillagászati észlelésekkel, illetve hogy valójában mennyire homogén az univerzum szerkezete. Lehet, hogy a jelenlegi modelljeink újraértékelésére lesz szükség? Vagy a megfigyelési módszereink pontatlansága okozza a rejtélyeket? A tudományos viták és kutatások folytatódnak, miközben egyre közelebb jutunk az univerzum eredetének és felépítésének megértéséhez.