Az online vitakultúra újjáéledését járja körül a videó, különös tekintettel arra, milyen hatással vannak ezek a vitaműsorok a közvéleményre és a társadalmi diskurzusra. Kitér arra, hogy a tudományos közösségek hosszú időn át dilemmáztak azon, vajon érdemes-e megvitatni olyan témákat, mint például az evolúció vagy a klímaváltozás, ellenpontként a tudománytagadók nézeteivel szemben. Felvázolja annak veszélyét is, hogy a vita öncélú szórakozássá, sőt pénzkereseti forrássá válik, ezzel pedig platformot és ismertséget ad szélsőséges nézeteknek is.
A műsor részletesen elemzi a Jubilee YouTube-csatorna „Surrounded” című sorozatát, ahol egyetlen véleményt képviselő résztvevőt húsz, ellentétes oldalon álló emberrel szemben ültetnek le. Kiemelten foglalkozik azzal az epizóddal, amelyben Mehdi Hasan, egy elismert újságíró, került szembe húsz, magukat gyakran szélsőjobboldalinak, néha nyíltan fasisztának identifikáló vitapartnerrel.
Feszítő kérdések merülnek fel: lehet-e valódi párbeszédet folytatni szélsőséges nézeteket valló emberekkel? Van-e értelme és eredménye annak, ha egy fél – mondjuk egy bevándorló hátterű konzervatív – felismeri, hogy a körülötte ülők a bőrszíne vagy származása miatt elutasítják? Milyen felelőssége van a médiának abban, hogy kinek, mit és hogyan ad platformot?
A videó végigvezeti az online vitakultúra morális dilemmáit, miközben kiemeli a személyes történetek és szereplők tragikumát is egy olyan médiakörnyezetben, ahol gyakran már nem a gondolatok ütköztetése, hanem a szenzációkeltés és haszonhajsza vált az elsődleges célkitűzéssé.