A globális piacokon uralkodó rendkívüli bizonytalansággal és a jegybanki döntések kereszttüzével foglalkozik a műsor, különös tekintettel az Európai Központi Bank friss kamatcsökkentésére és az Amerikai Központi Bank (Fed) helyzetére. A piacok reakciói, a növekvő kamatkülönbözetek és a politikai retorika mind feszültséget keltenek a tőkepiacokon – a háttérben az inflációs félelmek és a túlzott likviditás okozta problémák húzódnak meg.
Bert Dohmen vendégeként az úgynevezett „basis trade” veszélyeire figyelmeztet, amely túlzott tőkeáttétellel működő arbitrázsstratégia, és egy esetleges felbomlása súlyos problémákhoz vezethet a hitelpiacokon. Dohmen a monetáris politikai döntések közgazdasági félreértéseiről is beszél, például a kamatemelések inflációra gyakorolt ellentétes hatásáról.
A beszélgetés során felmerül a központi banki függetlenség kérdése, a politikai nyomásgyakorlás szerepe, valamint az, hogy az aktuális piaci mozgások mennyiben ciklikusak vagy strukturális változásokat tükröznek. Kiemelt téma, hogy az arany új csúcsokat dönt, viszont az aranybányász részvények még nem követték ezt a trendet, ami jelentős profitpotenciált ígér a jövőben.
Szakértői szemmel szóba kerülnek spekulatív buborékok, múltbeli példák és a piacokat mozgató érzelmi mintázatok. Világgazdasági szinten Dohmen komoly rendszerkockázatokra, a globális tőkemenekítés lehetséges irányaira és egy újabb hosszú távú lejtmenet – akár depresszió – kialakulásának lehetőségére is felhívja a figyelmet. Az interjú végén a biztonság és a kockázatkezelés kérdéseit is körüljárják, külön kitérve az átlagbefektetőre és a tipikus hibákra.