Az Apple számos termékének árát jelentősen megemelte, beleértve a MacBookokat, az iMac gépeket, iPadeket és otthoni eszközöket. Az egyes modelleknél akár 30%-os drágulás is előfordulhat, ami részben a memória és tárhely komponensek globális áremelkedésének köszönhető.
Főként a mesterséges intelligencia irányába történt ugrásszerű fejlődés és a folyamatos keresletnövekedés idézte elő a memóriapiac válságát, amely most már a végfelhasználói árakra is kihat. Még olyan márkák is, mint a Microsoft vagy a Dell, komoly áremelésekkel szembesülnek. Ugyanakkor a játékkonzolok, például a PlayStation és az Xbox modellek árai is emelkednek, a piac egészére kihat a jelenség.
Kérdések merülnek fel azzal kapcsolatban, hogy ezek az áremelések csak ideiglenesek vagy tartósan velünk maradnak, mi történik majd az iPhone és Apple Watch árakkal a következő időszakban, illetve hogyan befolyásolja ez az új termékek, például a hajlítható iPhone vagy OLED kijelzős iPad mini bevezetését.
Az Apple mellett más márkák, köztük a játék- és okostelefonpiac szereplői is áremelésre kényszerülnek, miközben a vásárlók jelentős kedvezményekkel találkozhatnak rövid ideig tartó akciók, például a Prime Day keretében. A technológiai elemzők és vásárlók egyaránt arra kíváncsiak, meddig maradnak ilyen magasan a piaci árak, és mikor térhet vissza a verseny miatti árcsökkenés.










