Stephen Vladeck, a Georgetown Egyetem jogászprofesszora válaszol az internetes kérdésekre, amelyek a legfelsőbb bíróság működését boncolgatják. A beszélgetés során különféle témák kerülnek előtérbe: szóba kerülnek a bírói kinevezések szabályai, az életfogytiglani megbízás okai és a szenátusi megerősítések történeti változásai.
Felmerülnek az elmúlt évek politikai viharaiban kiemelt kérdések is, mint például Obama sikertelen kísérlete új bírót kinevezni 2016-ban, valamint a bírói testület politikai, illetve pártpolitikai elfogultságának alakulása az amerikai történelem során. Külön kitérnek a Kavanaugh-botrányra, valamint arra is, hogyan értékeljük a különvéleményű bírók társadalmi és jogi szerepét.
A videóban érdekfeszítő jogelméleti viták is előkerülnek; például szó van az eredetiség- és élő alkotmányértelmezés közötti dilemmáról és arról, miképp működnek a precedensek az amerikai jogrendben. Tárgyalják továbbá a legfelsőbb bíróság bővítésének lehetőségét, az úgynevezett „shadow docket” fogalmát, és kitérnek néhány fontos történelmi ügyre, mint a Plessy vs. Ferguson vagy a Citizens United.
Vizsgálják, miként választja ki az ügyeket az amerikai Legfelsőbb Bíróság, hogyan szerveződik egy-egy bíró munkanapja, illetve milyen mechanizmusok biztosítják, hogy döntéseit be is tartsák. Egyes kérdések kifejezetten a bíróság és a politikai intézmények közötti viszony történeti és aktuális aspektusaira világítanak rá.