Az amerikai dollár helyzetét és jövőjét boncolgató beszélgetés középpontjában Warren Buffett legutóbbi kijelentése áll, mely szerint kockázatos olyan devizában vagy eszközben tartani vagyonunkat, amelynek értéke folyamatosan romlik. Eközben felmerül a kérdés: mennyire veheti komolyan a piac Buffett régi kritikáit az arannyal és a Bitcoinnal szemben, miután most maga is elismeri a dollár gyengülésének veszélyeit?
Jack Mallers, a Strike és a frissen induló 21 Capital vezérigazgatójaként arról beszél, miként történik a globális tőkeáramlás újrarendeződése, és milyen kihívásokkal szembesülnek azok, akik hagyományos eszközökben (például amerikai állampapírokban vagy tech részvényekben) tartották megtakarításaikat. Felveti, hogy a világ eszközosztályai közül a Bitcoin és az arany kínálhatja a legerősebb védelmet az inflációval szemben.
A műsor kitér a jelenlegi pénzügyi rendszer strukturális problémáira, szóba kerül a hedge fundok szerepe az amerikai államadósság finanszírozásában, valamint a kínai és orosz tőke alternatív befektetési lehetőségei. Ezzel párhuzamosan bemutatásra kerül a 21 Capital, amely a Bitcoin tulajdonlásának új módozatait, illetve Bitcoin-alapú pénzügyi termékeket igyekszik bevezetni a tőke- és hitelpiacokra.
Érdekes dilemmákat vet fel a beszélgetés a központi bankok politikái, a pénzkínálat bővülése és a digitális eszközök – például a stabilcoinok és a Bitcoin – szabályozásával kapcsolatban. Felmerül az is, hogy a világ legnagyobb intézményei miként próbálnak részesedni abból a hatalmas vagyonátrendeződésből, amit az újfajta pénzügyi technológiák okozhatnak.