A
A

UMA hamarosan bemutatkozik

  • Angol
  • Magyar
  • 14 perc

Az AI-forradalom: Hogyan könnyíti meg a mindennapi programozást az OpenAI Codex?

Ismerd meg, hogyan válthatod ki a mindennapi programozási rutint egy fejlett AI-mérnökkel, aki automatizálja a hibajavítást, új funkciók fejlesztését és a visszajelzések kezelését modern munkafolyamatokkal.

Ebben az útmutatóban betekintést nyerhetünk abba, hogyan lehet automatizálni a programozási feladatokat az OpenAI Codex segítségével. Már a bemutató elején felmerül egy érdekes párhuzam: havi 200 dollárért egy mesterséges intelligencia alapú szoftvermérnök áll rendelkezésünkre, aki gyorsan és hatékonyan képes végrehajtani különféle szoftverfejlesztési feladatokat.

A folyamat gyakorlati lépései között szerepel, hogyan kapcsolhatjuk össze a Codexet GitHub fiókunkkal, illetve hogyan alakíthatunk ki olyan munkafolyamatot, amely az egyszerűsítést és automatizálást célozza meg. Olyan eszközökkel, mint a Zapier és az Airtable, a fejlesztő képes kezelni a felhasználói visszajelzéseket és hibajelentéseket, majd ezeket strukturált promptokká alakítani, és átadni az AI-kódolónak. Érdekes kérdés merül fel: mennyire képes ma már egy AI valós idejű fejlesztői rutinok átvételére, és mennyire integrálható a jelenlegi munkafolyamatokba?

Az automatizált fejlesztés során a megoldások gyorsasága, az önálló hibajavítás, valamint a mobil- és felhasználóbarát eredmények is bemutatkoznak. A Codex képes visszajelzések alapján új funkciókat fejleszteni vagy létező hibákat orvosolni, miközben a felhasználó szinte csak felügyelői szerepet tölt be. Többek között azt is vizsgálja a videó, miként lehet optimalizálni a promptokat, hogyan segíthet ebben a Google Gemini modellje, illetve mennyivel egyszerűbbé válhat az egész munkafolyamat a megfelelő automatizáció révén.

Egy másik érdekes aspektus az ár-érték arány és a különböző AI-programozó eszközök összehasonlítása, valamint az a kérdés is felmerül, hogyan lehet kihasználni az AI-automatizáció előnyeit a fejlesztés minden lépésében, a kezdeti ötleteléstől egészen az új funkciók bevezetéséig.