Az Amplifone vektormonitor javításának folytatásába betekintést nyerünk, ahol a Star Wars arcade géphez tartozó Atari monitor hibáit és felújítási lépéseit részletezi a szerző. A fókusz a nagy múltú, problémás HV (high voltage) panel újraépítésére, valamint a hírhedt „red is dead” flyback transzformátor cseréjére irányul, amely az évtizedes gépeknél szinte elkerülhetetlen problémát jelent.
A javítás során szóba kerülnek a különböző generációjú HV panelek eltérései, sőt, gyakorlati módosítások is, mint nagyobb teljesítményű, hűtőbordára szerelt ellenállások beszerelése, valamint azokhoz szükséges NYÁK-fúrás. A nézők megtudhatják, milyen gyakori hibák akadnak a sorkimenő transzformátortól (flyback), a tranzisztorokon át az alkatrészek/kondenzátorok öregedéséig, és hogy a javítás alatt milyen mérési, ellenőrzési eljárások segítik a hibák kiszűrését.
A fejlesztés során előkerül a legendás Atari Big Blue kondenzátora is, amelynek cseréje nélkülözhetetlen lehet a tápellátási problémák és az instabil működés megszüntetéséhez. Praktikus tanácsokat kapunk a cserefolyamat során — például a csatlakozások helyes rögzítésére és a szakszerű szerelésre vonatkozóan.
Érdekes kérdést vet fel, hogy mikor, milyen módosítások, illetve modern alkatrészek beépítése szükséges a régi gépek stabil működéséhez, és mikor ajánlott ragaszkodni az eredeti megoldásokhoz. Ezen kívül szóba kerülnek dokumentációs pontatlanságok, alkatrész-pozíciók cseréjének veszélyei, sőt, a monitor tesztelésének előkészítésének finom részletei is.
Az összefoglalás nemcsak a konkrét javítási lépésekre koncentrál, hanem arra is, milyen dilemmákkal, mérési trükkökkel, alkatrész-beszerzési tapasztalatokkal, gyakori szervizes nehézségekkel találkozhat az, aki egy régi Atari gépet szeretne feltámasztani.